LOG IN  |  REGISTER
  2021 WGAP MATCH STANDINGS
   Year: 

  PHILADELPHIA CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Phila Cricket 1 4 1 0 25 10
 Merion 1 4 1 0 24 11
 Huntingdon Valley 1 3 2 0 19 16
 Wilmington 1 2 3 0 15 20
 Gulph Mills 1 1 4 0 12 23
 Sunnybrook 1 1 4 0 10 25

  SUBURBAN CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 DuPont 1 4 1 0 23 12
 Aronimink 1 4 1 0 22 13
 Medford Village 1 3 2 0 15 20
 Commonwealth 1 2 3 0 19 16
 Sandy Run 1 2 3 0 16 19
 Merion 2 0 5 0 10 25

  WALLINGFORD CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Riverton 1 5 0 0 25 10
 Old York Road 1 3 2 0 22 13
 Overbrook 1 3 2 0 20 15
 Radley Run 1 2 3 0 13 22
 Llanerch 1 1 4 0 14 21
 Phila Country 1 1 4 0 11 24

  FOURTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Phila Cricket 2 3 1 0 23 5
 Whitemarsh 1 3 1 0 18 10
 Manufacturers’ 1 2 2 0 11 17
 Doylestown 1 2 2 0 10 18
 Waynesborough 1 0 4 0 8 20

  FIFTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 RiverCrest 1 5 0 0 34 1
 Spring Ford 1 4 1 0 25 10
 Gulph Mills 2 2 3 0 12 23
 Indian Valley 1 2 3 0 12 23
 Huntingdon Valley 2 1 4 0 14 21
 Hershey’s Mill 1 1 4 0 8 27

  SIXTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Penn Oaks 1 4 1 0 27 8
 Trenton 1 4 1 0 23 12
 Chester Valley 1 3 2 0 23 12
 Wilmington 2 2 3 0 14 21
 Little Mill 1 1 4 0 13 22
 Whitford 1 1 4 0 5 30

  SEVENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Talamore 1 4 1 0 24 11
 North Hills 1 4 1 0 23 12
 Tavistock 1 3 2 0 19 16
 Cedarbrook 1 2 3 0 15 18
 Philmont 1 1 4 0 11 22
 St. Davids 1 1 4 0 11 24

  EIGHTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Merion 3 4 1 0 25 10
 Aronimink 2 4 1 0 23 12
 Spring Mill 1 3 2 0 23 12
 1912 1 2 3 0 15 20
 Yardley 1 1 4 0 11 24
 Jericho National 1 1 4 0 8 27

  NINTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Springhaven 1 4 1 0 25 10
 DuPont 2 4 1 0 24 11
 Brookside- Pottsto 1 2 3 0 16 19
 Medford Lakes 1 2 3 0 16 19
 Sandy Run 2 2 3 0 15 20
 Kennett Square 1 1 4 0 9 26

  TENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Torresdale 1 5 0 0 23 12
 Rolling Green 1 3 2 0 20 15
 West Chester 1 3 2 0 18 17
 Sunnybrook 2 2 3 0 17 18
 Blue Bell 1 2 3 0 12 23
 Phila Country 2 0 5 0 15 20

  ELEVENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Waynesborough 2 4 1 0 24 11
 Phila Cricket 3 3 2 0 19 16
 Aronimink 3 3 2 0 18 17
 Whitemarsh 2 2 3 0 17 18
 Old York Road 2 2 3 0 14 21
 Fieldstone 1 1 4 0 13 22

  TWELFTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 RiverCrest 2 5 0 0 29 6
 Radley Run 2 3 2 0 19 16
 Overbrook 2 3 2 0 18 17
 LuLu 1 2 3 0 17 18
 Spring Ford 2 2 3 0 15 20
 Concord 1 0 5 0 7 28

  THIRTEENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 White Manor 1 5 0 0 29 6
 Gulph Mills 3 4 1 0 25 10
 Bluestone 1 2 3 0 21 14
 Riverton 2 2 3 0 12 23
 Manufacturers’ 2 1 4 0 11 24
 Moorestown 1 1 4 0 7 28

  FOURTEENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Lookaway 1 5 0 0 24.5 10.5
 Laurel Creek 1 4 1 0 25 10
 Chester Valley 2 2 3 0 18 17
 St. Davids 2 2 3 0 18 17
 Indian Valley 2 2 3 0 14 21
 Wilmington 3 0 5 0 5.5 29.5

  FIFTEENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 French Creek 1 4 0 0 26 2
 Doylestown 2 2 2 0 14 14
 Radnor Valley 1 2 2 0 11 17
 Medford Village 2 1 3 0 10 18
 Kennett Square 2 1 3 0 9 19

  SIXTEENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Commonwealth 2 4 1 0 27 8
 Stonewall 1 4 1 0 24 11
 Huntingdon Valley 3 3 2 0 18 17
 Merion 4 3 2 0 18 17
 Bala 1 1 4 0 10 25
 Phoenixville 1 0 5 0 8 27

  SEVENTEENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Applebrook 1 5 0 0 32 3
 Llanerch 2 3 2 0 22 13
 Merchantville 1 3 2 0 17 18
 Waynesborough 3 3 2 0 14 21
 Tavistock 2 1 4 0 16 19
 Cedarbrook 2 0 5 0 4 31

  EIGHTEENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Phila Cricket 4 4 0 0 20 8
 Applecross 1 3 1 0 18 10
 Hartefeld 1 2 2 0 15 13
 DuPont 3 1 3 0 11 17
 Penn Oaks 2 0 4 0 6 22

  NINETEENTH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Talamore 2 3 1 0 20 8
 RiverCrest 3 3 1 0 19 9
 Springhaven 2 2 2 0 14 14
 Aronimink 4 1 3 0 9 19
 Overbrook 3 1 3 0 8 20

  TWENTIETH CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Phila Cricket 5 4 0 0 21 7
 Burlington 1 3 1 0 20 8
 North Hills 2 2 2 0 13 15
 Sandy Run 3 1 3 0 11 17
 St. Davids 3 0 4 0 5 23

  TWENTY-FIRST CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Whitemarsh 3 5 0 0 23 12
 Kennett Square 3 3 2 0 13 22
 Merion 5 2 3 0 19 16
 Huntingdon Valley 4 2 3 0 18 17
 Trump National 1 2 3 0 16 19
 RiverCrest 4 1 4 0 16 19

  TWENTY-SECOND CUP

 TEAM  W  L  T  PTS  PA 
 Talamore 3 4 1 0 24 11
 Doylestown 3 4 1 0 18 17
 White Manor 2 3 2 0 18 17
 Downingtown 1 2 3 0 19 16
 Rolling Green 2 1 4 0 13 22
 Torresdale 2 1 4 0 13 22