LOG IN  |  REGISTER
  2019 5TH TEAM MATCH SCHEDULE

 

WGAP INTER-CLUB TEAM MATCHES

2019 Match Schedule

Tuesday, May 7, 2019

Home Team is listed in 1st column 
PHILADELPHIA CUP    
Huntingdon Valley 1 vs Merion 1
Philadelphia Cricket 1 vs Wilmington 1
Gulph Mills 1 vs Sunnybrook 1
     
SECOND CUP    
Old York Road 1 vs Merion 2
Aronimink 1 vs Sandy Run 1
Commonwealth 1 vs Medford Village 1
     
THIRD CUP    
Manufacturers 1 vs DuPont 1
Overbrook 1 vs Riverton 1
Philadelphia Country 1 vs Radley Run 1
     
FOURTH CUP    
Doylestown 1 vs Philadelphia Cricket 2
Indian Valley 1 vs Llanerch 1
Waynesborough 1 vs Old York - Chesterfield 1
     
FIFTH CUP    
Hershey's Mill 1 vs Penn Oaks 1
Whitemarsh Valley 1 vs Spring Ford 1
Gulph Mills 2 vs Chester Valley 1
     
SIXTH CUP    
Philmont 1 vs Little Mill 1
Whitford 1 vs Wilmington 2
Huntingdon Valley 2 vs Trenton 1
     
SEVENTH CUP    
Cedarbrook 1 vs North Hills 1
Spring Mill 1 vs RiverCrest 1
St. Davids 1 vs Tavistock 1
     
EIGHTH CUP    
Jericho 1 vs Talamore 1
Kennett Square 1 vs Aronimink 2
1912 Club 1 vs Yardley 1
     
NINTH CUP    
Merion 3 vs Springhaven 1
Rolling Green 1 vs Brookside-Pottstown 1
Sandy Run 2 vs Medford Lakes 1
     
TENTH CUP    
Whitemarsh Valley 2 vs Philadelphia Country 2
DuPont 2 vs Sunnybrook 2
Blue Bell 1 vs West Chester 1
     
ELEVENTH CUP    
Waynesborough 2 vs Fieldstone 1
Concord 1 vs Aronimink 3
Philadelphia Cricket 3 vs Old York Road 2
     
TWELFTH CUP    
LuLu 1 vs Bluestone 1
Union League - Torresdale 1 vs Overbrook 2
Manufacturers 2 vs Spring Ford 2
     
THIRTEENTH CUP    
Indian Valley 2 vs Wilmington 3
Moorestown 1 vs Gulph Mills 3
Radley Run 2 vs Riverton 2
     
FOURTEENTH CUP    
Doylestown 2 vs Laurel Creek 1
Lookaway 1 vs Chester Valley 2
RiverCrest 2 vs St. Davids 2
     
FIFTEENTH CUP    
Medford Village 2 vs Philadelphia Country 3
White Manor 1 vs Phoenixville 1
Kennett Square 2 vs Radnor Valley 1
     
SIXTEENTH CUP    
Cedarbrook 2 vs Bala 1
Llanerch 2 vs French Creek 1
Merion 4 vs Huntingdon Valley 3
     
SEVENTEENTH CUP    
Trenton 2 vs Merchantville 1
Commonwealth 2 vs Tavistock 2
Applebrook 1 vs Waynesborough 3
     
EIGHTEENTH CUP    
Applecross 1 vs Stonewall 1
DuPont 3 vs Hartefeld 1
Little Mill 2 vs Penn Oaks 2
     
NINETEENTH CUP    
Aronimink 4 vs Philadelphia Cricket 4
Hershey's Mill 2 vs Springhaven 2
Old York Road 3 vs RiverCrest 3
     
TWENTIETH CUP    
Overbrook 3 vs Burlington 1
Sandy Run 3 vs North Hills 2
St. Davids 3 vs Huntingdon Valley 4
     
TWENTY-FIRST CUP    
Talamore 2 vs Kennett Square 3
Philadelphia Cricket 5 vs Trump National 1
Merion 5 vs Whitemarsh Valley 3
     
TWENTY-SECOND CUP    
Downingtown 1 vs Doylestown 3
RiverCrest 4 vs White Manor 2
Union League - Torresdale 2 vs Rolling Green 2