LOG IN  |  REGISTER
  2017 TEAM MATCH 5 SCHEDULE

 

WGAP INTER-CLUB TEAM MATCHES

2017 Match Schedule

Tuesday, May 9, 2017

Home Team is listed in 1st column 
PHILADELPHIA CUP
Merion 1 vs Philadelphia Cricket 1
Wilmington 1 vs Sunnybrook 1
Sandy Run 1 vs Huntingdon Valley 1
 
SECOND CUP
Old York Road 1 vs Manufacturers 1
Aronimink 1 vs Gulph Mills 1
Overbrook 1 vs Medford Village 1
     
THIRD CUP
Merion 2 vs DuPont 1
Commonwealth 1 vs Riverton 1
Waynesborough 1 vs Radley Run 1
     
FOURTH CUP
Spring Ford 1 vs Philadelphia Country 1
Philadelphia Cricket 2 vs Indian Valley 1
Doylestown 1 vs Whitford 
     
FIFTH CUP
Old York - Chesterfield 1 vs Penn Oaks 1
Whitemarsh Valley 1 vs Llanerch 1
Little Mill 1 vs Chester Valley 1
     
SIXTH CUP
Philmont 1 vs Gulph Mills 2
Kennett Square 1 vs Wilmington 2
Tavistock 1 vs Trenton 1
     
SEVENTH CUP
Hershey's Mill 1 vs North Hills 1
St Davids 1 vs Plymouth
Huntingdon Valley 2 vs Cedarbrook 1
     
EIGHTH CUP
Brookside vs Talamore 1
Rolling Green vs Springhaven 1
Spring Mill vs Yardley
     
NINTH CUP
Blue Bell vs Medford Lakes
Concord vs Sandy Run 2
Jericho National 1 vs Merion 3
     
TENTH CUP
Whitemarsh Valley 2 vs Spring Ford 2
DuPont 2 vs RiverCrest 1
Waynesborough 2 vs West Chester
     
ELEVENTH CUP
Old York Road 2 vs Indian Valley 2
Sunnybrook 2 vs Philadelphia Cricket 3
Philadelphia Country 2 vs Meadowlands
     
TWELFTH CUP
Gulph Mills 3 vs LuLu
Wilmington 3 vs Aronimink 2
Manufacturers 2 vs Overbrook 2
     
THIRTEENTH CUP
Phoenixville vs Aronimink 3
Moorestown vs Chester Valley 2
Radley Run 2 vs Riverton 2
     
FOURTEENTH CUP
Fieldstone vs Doylestown 2
Llanerch 2 vs Lookaway
Philadelphia Country 3 vs UL at Torresdale 1
     
FIFTEENTH CUP
St. Davids 2 vs White Manor 1
Radnor Valley vs Waynesborough 3
Laurel Creek vs Kennett Square 2
     
SIXTEENTH CUP
Cedarbrook 2 vs Tavistock 2
Merchantville vs Medford Village 2
Merion 4 vs Huntingdon Valley 3
     
SEVENTEENTH CUP
Bala vs Little Mill 2
Trenton 2 vs Applebrook
DuPont 3 vs Commonwealth 2
     
EIGHTEENTH CUP
Manufacturers 3 vs Old York Road 3
Hartefeld 1 vs RiverCrest 2
Penn Oaks 2 vs Springhaven 2
     
NINETEENTH CUP
Huntingdon Valley 4 vs St Davids 3
Aronimink 4 vs Hershey's Mill 2
Applecross vs Waynesborough 4
     
TWENTIETH CUP
Overbrook 3 vs Burlington
Sandy Run 3 vs North Hills 2
French Creek vs Philadelphia Cricket 4
     
TWENTY-FIRST CUP
Stonewall vs Kennett Square 3
Jericho National 2 vs Old York - Chesterfield 2
RiverCrest 3 vs Whitemarsh Valley 3
     
TWENTY-SECOND CUP
Doylestown 3 vs Merion 5
Trump National  vs Radley Run 3
Hartefeld 2 vs Talamore 2
     
TWENTY-THIRD CUP
  vs  
  vs  
  vs