LOG IN  |  REGISTER
  2017 TEAM MATCH 4 SCHEDULE

 

WGAP INTER-CLUB TEAM MATCHES

             

2017 Match Schedule

             

Friday, May 5, 2017

             
Home Team is listed in 1st column               
PHILADELPHIA CUP
Huntingdon Valley 1 vs Philadelphia Cricket 1
Sunnybrook 1 vs Merion 1
Sandy Run 1 vs Wilmington 1
 
SECOND CUP
Aronimink 1 vs Overbrook 1
Medford Village 1 vs Old York Road 1
Manufacturers 1 vs Gulph Mills 1
     
THIRD CUP
Riverton 1 vs DuPont 1
Radley Run 1 vs Merion 2
Commonwealth 1 vs Waynesborough 1
     
FOURTH CUP
Philadelphia Cricket 2 vs Philadelphia Country 1
Doylestown 1 vs Indian Valley 1
Whitford  vs Spring Ford 1
     
FIFTH CUP
Chester Valley 1 vs Penn Oaks 1
Whitemarsh Valley 1 vs Old York - Chesterfield 1
Little Mill 1 vs Llanerch 1
     
SIXTH CUP
Philmont 1 vs Trenton 1
Wilmington 2 vs Tavistock 1
Gulph Mills 2 vs Kennett Square 1
     
SEVENTH CUP
Hershey's Mill 1 vs Huntingdon Valley 2
North Hills 1 vs Plymouth
St. Davids 1 vs Cedarbrook 1
     
EIGHTH CUP
Talamore 1 vs Springhaven 1
Yardley vs Rolling Green
Brookside vs Spring Mill
     
NINTH CUP
Merion 3 vs Blue Bell
Concord vs Jericho National 1
Sandy Run 2 vs Medford Lakes 
     
TENTH CUP
Spring Ford 2 vs West Chester
DuPont 2 vs Whitemarsh Valley 2
RiverCrest 1 vs Waynesborough 2
     
ELEVENTH CUP
Indian Valley 2 vs Meadowlands
Sunnybrook 2 vs Philadelphia Country 2
Philadelphia Cricket 3 vs Old York Road 2
     
TWELFTH CUP
Lulu vs Aronimink 2
Gulph Mills 3 vs Overbrook 2
Manufacturers 2 vs Wilmington 3
     
THIRTEENTH CUP
Riverton 2 vs Moorestown
Aronimink 3 vs Radley Run 2
Chester Valley 2 vs Phoenixville
     
FOURTEENTH CUP
Lookaway vs Fieldstone
Philadelphia Country 3 vs Doylestown 2
Llanerch 2 vs UL at Torresdale 1
     
FIFTEENTH CUP
Laurel Creek vs St. Davids 2
White Manor 1 vs Radnor Valley
Waynesborough 3 vs Kennett Square 2
     
SIXTEENTH CUP
Tavistock 2 vs Merchantville
Merion 4 vs Medford Village 2
Huntingdon Valley 3 vs Cedarbrook 2
     
SEVENTEENTH CUP
Trenton 2 vs Little Mill 2
Commonwealth 2 vs Bala
Applebrook vs DuPont 3
     
EIGHTEENTH CUP
Springhaven 2 vs Manufacturers 3
Old York Road 3 vs Hartefeld 1
RiverCrest 2 vs Penn Oaks 2
     
NINETEENTH CUP
Waynesborough 4 vs Aronimink 4
St. Davids 3 vs Hershey's Mill 2
Huntingdon Valley 4 vs Applecross
     
TWENTIETH CUP
Overbrook 3 vs French Creek
North Hills 2 vs Philadelphia Cricket 4
Burlington vs Sandy Run 3
     
TWENTY-FIRST CUP
Kennett Square 3 vs Jericho National 2
Stonewall vs RiverCrest 3
Whitemarsh Valley 3 vs Old York - Chesterfield 2
     
TWENTY-SECOND CUP
Doylestown 3 vs Hartefeld 2
Merion 5 vs Trump National
Radley Run 3 vs Talamore 2
     
TWENTY-THIRD CUP
  vs  
  vs  
  vs