LOG IN  |  REGISTER
  2017 TEAM MATCH 3 SCHEDULE

 

WGAP INTER-CLUB TEAM MATCHES

             

2017 Match Schedule

             

Tuesday, May 2, 2017

             
Home Team is listed in 1st column              
PHILADELPHIA CUP
Philadelphia Cricket 1 vs Sandy Run 1
Merion 1 vs Wilmington 1
Huntingdon Valley 1 vs Sunnybrook 1
 
SECOND CUP
Overbrook 1 vs Old York Road 1
Gulph Mills 1 vs Medford Village 1
Aronimink 1 vs Manufacturers 1
     
THIRD CUP
DuPont 1 vs Radley Run 1
Riverton 1 vs Waynesborough 1
Commonwealth 1 vs Merion 2
     
FOURTH CUP
Philadelphia Country 1 vs Doylestown 1
Spring Ford 1 vs Philadelphia Cricket 2
Whitford  vs Indian Valley 1
     
FIFTH CUP
Llanerch 1 vs Old York - Chesterfield 1
Penn Oaks 1 vs Little Mill 1
Chester Valley 1 vs Whitemarsh Valley 1
     
SIXTH CUP
Tavistock 1 vs Philmont 1
Gulph Mills 2 vs Wilmington 2
Kennett Square 1 vs Trenton 1
     
SEVENTH CUP
Cedarbrook 1 vs North Hills 1
Plymouth vs Hershey's Mill 1
St Davids 1 vs Huntingdon Valley 2
     
EIGHTH CUP
Yardley vs Brookside
Spring Mill vs Springhaven 1
Talamore 1 vs Rolling Green
     
NINTH CUP
Blue Bell vs Concord
Merion 3 vs Medford Lakes
Jericho National 1 vs Sandy Run 2
     
TENTH CUP
Whitemarsh Valley 2 vs Waynesborough 2
West Chester vs RiverCrest 1
DuPont 2 vs Spring Ford 2
     
ELEVENTH CUP
Old York Road 2 vs Meadowlands
Philadelphia Cricket 3 vs Philadelphia Country 2
Sunnybrook 2 vs Indian Valley 2
     
TWELFTH CUP
Manufacturers 2 vs Gulph Mills 3
Wilmington 3 vs Lulu
Overbrook 2 vs Aronimink 2
     
THIRTEENTH CUP
Aronimink 3 vs Chester Valley 2
Riverton 2 vs Phoenixville
Radley Run 2 vs Moorestown
     
FOURTEENTH CUP
Philadelphia Country 3 vs Llanerch 2
UL at Torresdale 1 vs Fieldstone
Doylestown 2 vs Lookaway
     
FIFTEENTH CUP
St. Davids 2 vs Radnor Valley
Waynesborough 3 vs Laurel Creek
Kennett Square 2 vs White Manor 1
     
SIXTEENTH CUP
Merion 4 vs Tavistock 2
Cedarbrook 2 vs Merchantville
Medford Village 2 vs Huntingdon Valley 3
     
SEVENTEENTH CUP
Little Mill 2 vs Applebrook
Trenton 2 vs Commonwealth 2
Bala vs DuPont 3
     
EIGHTEENTH CUP
Manufacturers 3 vs Penn Oaks 2
Hartefeld 1 vs Springhaven 2
Old York Road 3 vs RiverCrest 2
     
NINETEENTH CUP
Waynesborough 4 vs Hershey's Mill 2
Applecross vs St Davids 3
Huntingdon Valley 4 vs Aronimink 4
     
TWENTIETH CUP
North Hills 2 vs Burlington
Philadelphia Cricket 4 vs Overbrook 3
French Creek vs Sandy Run 3
     
TWENTY-FIRST CUP
Old York - Chesterfield 2 vs Kennett Square 3
Whitemarsh Valley 3 vs Stonewall
Jericho National 2 vs RiverCrest 3
     
TWENTY-SECOND CUP
Talamore 2 vs Doylestown 3
Radley Run 3 vs Merion 5
Hartefeld 2 vs Trump National
     
TWENTY-THIRD CUP
White Manor 2 vs Philadelphia Cricket 5
UL at Torresdale 2 vs Whitemarsh Valley 4
  vs