LOG IN  |  REGISTER
  2017 TEAM MATCH 2 SCHEDULE

 

WGAP INTER-CLUB TEAM MATCHES

2017 Match Schedule

Friday, April 28, 2017

Home Team is listed in 1st column
PHILADELPHIA CUP
Sunnybrook 1 vs Philadelphia Cricket 1
Merion 1 vs Sandy Run 1
Wilmington 1 vs Huntingdon Valley 1
 
SECOND CUP
Manufacturers 1 vs Medford Village 1
Old York Road 1 vs Aronimink 1
Overbrook 1 vs Gulph Mills 1
     
THIRD CUP
Waynesborough 1 vs DuPont 1
Radley Run 1 vs Commonwealth 1
Merion 2 vs Riverton 1
     
FOURTH CUP
Spring Ford 1 vs Doylestown 1
Indian Valley 1 vs Philadelphia Country 1
Philadelphia Cricket 2 vs Whitford 
     
FIFTH CUP
Old York - Chesterfield 1 vs Chester Valley 1
Penn Oaks 1 vs Llanerch 1
Little Mill 1 vs Whitemarsh Valley 1
     
SIXTH CUP
Kennett Square 1 vs Philmont 1
Trenton 1 vs Wilmington 2
Gulph Mills 2 vs Tavistock 1
     
SEVENTH CUP
North Hills 1 vs St. Davids 1
Cedarbrook 1 vs Hershey's Mill 1
Huntingdon Valley 2 vs Plymouth
     
EIGHTH CUP
Brookside vs Rolling Green 
Spring Mill vs Talamore 1
Springhaven 1 vs Yardley
     
NINTH CUP
Sandy Run 2 vs Merion 3
Medford Lakes vs Concord
Blue Bell vs Jericho National 1
     
TENTH CUP
Whitemarsh Valley 2 vs West Chester
RiverCrest 1 vs Spring Ford 2
Waynesborough 2 vs DuPont 2
     
ELEVENTH CUP
Meadowlands vs Sunnybrook 2
Philadelphia Country 2 vs Old York Road 2
Philadelphia Cricket 3 vs Indian Valley 2
     
TWELFTH CUP
Aronimink 2 vs Gulph Mills 3
Lulu vs Manufacturers 2
Wilmington 3 vs Overbrook 2
     
THIRTEENTH CUP
Chester Valley 2 vs Riverton 2
Moorestown vs Aronimink 3
Phoenixville vs Radley Run 2
     
FOURTEENTH CUP
Doylestown 2 vs Llanerch 2
Lookaway vs UL at Torresdale 1
Fieldstone vs Philadelphia Country 3
     
FIFTEENTH CUP
White Manor 1 vs Waynesborough 3
Radnor Valley vs Laurel Creek
St. Davids 2 vs Kennett Square 2
     
SIXTEENTH CUP
Tavistock 2 vs Medford Village 2
Huntingdon Valley 3 vs Merchantville
Cedarbrook 2 vs Merion 4
     
SEVENTEENTH CUP
Commonwealth 2 vs Little Mill 2
Applebrook  vs Bala
DuPont 3 vs Trenton 2
     
EIGHTEENTH CUP
Penn Oaks 2 vs Old York Road 3
Manufacturers 3 vs Hartefeld 1
Springhaven 2 vs RiverCrest 2
     
NINETEENTH CUP
St. Davids 3 vs Waynesborough 4
Hershey's Mill 2 vs Huntingdon Valley 4
Aronimink 4 vs Applecross
     
TWENTIETH CUP
Sandy Run 3 vs Overbrook 3
Burlington vs Philadelphia Cricket 4
French Creek vs North Hills 2
     
TWENTY-FIRST CUP
Kennett Square 3 vs Whitemarsh Valley 3
Jericho National 2 vs Stonewall
RiverCrest 3 vs Old York - Chesterfield 2
     
TWENTY-SECOND CUP
Trump National  vs Doylestown 3
Talamore 2 vs Merion 5
Hartefeld 2 vs Radley Run 3
     
TWENTY-THIRD CUP
Whitemarsh Valley 4 vs White Manor 2
UL at Torresdale 2 vs Philadelphia Cricket 5
  vs